

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 PIECE |
| Material | Aluminum |
| Usage/Application | Aircraft Drone |
| Diameter | 12mm -16mm -20mm -25mm |
| Weight | 10-20 grm |
| Max. Ambient Temp. | 150 -200 |
| Color | Silver |
| Packaging Type | 100 set |
| Surface Finishing | Ni Plated |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Number of Contacts | 4 |
| Connector Type | Male |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 12 V |
| Phase | Single Phase |
| Frequency | 50 Hz |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Pitch Size | 0.5 mm |
| Packaging Type | Box |
| Frequency Range | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 240 V |
| Surface Treatment | Polished |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Connector Type | Male |
| Pitch Size | 0.5 mm |
| Packaging Type | Box |
| Phase | Single Phase |
| Frquency | 50 Hz |
| Voltage | 240 V |
| Current Rating | 15 A |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Number of Contacts | 2 |
| Pitch Size | 0.5 mm |
| Frequency Range | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 12 V |

Product Details:
| Usage/Application | Battery/Power |
| Pin Type | 3 Pin |
| Brand | Rtex |
| Configuration | Circular/Cylindrical connector |
| Contact Material | Steel |
Features:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 |
| Material | Brass |
| Brand | RTEX |
| Part Number | RTEX MS3102R |
| Pitch Size | 1.5 mm |
| Contact Material | Brass |
| Connectivity Type | Male |
| Usage/Application | Audio & Video |
| Current Rating | 13 Amp |
| Connector Type | Female |
| Size | As per demand |
Additional Information: