

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Pitch Size | 1.5 mm |
| Connectivity Type | Male |
| Connector Type | Male/Plug |
| Usage/Application | Power |
| Configuration | Circular/Cylindrical connector |
| Number Of Pins | 3 Pin Male Connectors |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Maximum Frequency | 300 MHz |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 12 V |
| Phase | Single Phase |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Quality / Material | Copper |
| Connector Type | Straight |
| Color | Red |
| Cable Type | HDMI |
| Material | PVC |
| Usage/Application | Electrical |
| Voltage | 240 V |